rozmiar tekstu
Strona główna > Profilaktyka uzależnień

Profilaktyka uzależnień

Dnia 20.11.2017 r. uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w niezwykle interesujących zajęciach warsztatowych, które odbyły się w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Prowadzącym spotkania, którego temat brzmiał: „Profilaktyka uzależnień a wybrane  elementy opieki farmaceutyczne, był dr hab.n.farm. Piotr Olczyk.

Pan doktor bardzo precyzyjnie opowiedział licealistom o fizycznym, psychicznym i społecznym aspekcie uzależnienia. Zwrócił szczególną uwagę na ogólnodostępne lekarstwa, od których bardzo łatwo można się uzależnić. Mówił m.in. o właściwościach paracetamolu, wpływie napojów energetycznych na organizm człowieka, obalił także mit dotyczący picia kawy wczesnym rankiem w celu podniesienia ciśnienia. Uczniowie IX LO już wiedzą, że kofeina wcale tak nie działa…

W drugiej części zajęć  licealiści mieli możliwość zbadania sobie poziomu cukru we krwi, dokonania pomiaru ciśnienia za pomocą ciśnieniomierza elektronicznego oraz sfigmomanometru czy też określenia pojemności oddechowej płuc.

Dzisiejsze zajęcia były dla uczniów IX LO źródłem niezwykle ważnych informacji oraz kolejnym cennym doświadczeniem…

Justyna Powałka

Współpracujemy z: