rozmiar tekstu
Strona główna > Profesjonalna Społeczność Uczących Się

Profesjonalna Społeczność Uczących Się

Ile wiesz o tym, co sprawia, że uczniowie lepiej się uczą?

Każdy nauczyciel musi być ekspertem w tej kwestii.

W naszej szkole założyliśmy Profesjonalną Społeczność Uczących Się, do której zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli z naszej szkoły oraz pobliskich szkół podstawowych. Chcemy dzielić się ze sobą wiedzą, doświadczeniami, pomysłami i materiałami. Nikt nie zrozumie naszych codziennych trudów i wyzwań, tak dobrze jak inny nauczyciel. Mamy nadzieję, że dzięki tej społeczności, nauczyciele w mniejszym stopniu bedą odczuwali samotność w swoim zawodzie i w swojej klasie, że będą zainspirowani i bardziej odważni w podejmowaniu ryzyka dla dobrych zmian. Ucząc się od siebie nawzajem, będziemy też dawać dobry przykład współpracy i zachęcać do nauki naszych uczniów.

Nasza wizja. Newsletter nr 1.

Karta Koleżeńskiej Obserwacji Lekcji.

Ten film przedstawia kilka kluczowych kwestii związanych z CPD – ciagłym doskonaleniem zawodowym oraz podpowiada jak znaleźć odpowiednie doskonalenie dla siebie i swoich współpracowników.

Na tym padlecie dzielimy się pomysłami, które pozyskaliśmy dzięki udziałowi w Programie Erasmus+, i które z sukcesem wdrażamy w ramach pracy wychowawczo-dydaktycznej z naszą młodzieżą.

Communication and Pronunciation

Zapraszamy na trzygodzinne szkolenie dla anglistów, które poprowadzi mgr Bartosz Dybiec, nasz nauczyciel, który przez rok uczył innowacyjnie  języka angielskiego w Australii. Szkolenie jest bezpłatne i praktyczne. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału.

Zaproszenie: link

Certyfikat: link

Innowacja “PRONUNCIATION AND COMMUNICATION- WYMOWA I KOMUNIKACJA”

Bardzo miło nam było gościć nauczycieli z SP 23 z Sosnowca oraz nauczyciela z SP nr 6 w Będzinie. Uczestnikami byli również nauczyciele z naszej szkoły.

Podzielmy się praktyczną wiedzą!

Zapraszamy na spotkania przy kawie, podczas których nasi nauczyciele podzielą się swoją wiedzą oraz dobrymi praktykami, pozyskanymi w ramach projektów Erasmus+, realizowanych przez nasze Liceum.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

26.09.2022. godz. 15:00 – 16:30 Zintegrowane Kształcenie Przedmiotowo – Językowe (CLIL).

Swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie teorii oraz praktycznych pomysłów na lekcje podzielą się nasi trzej nauczyciele – pani Katarzyna Budziłek-Jurek (matematyka), pan Krzysztof Brom (biologia) oraz pani Renata Bartoś (język angielski), które odbyły zagraniczne szkolenia CLIL w dwóch róznych akredytowanych centrach kształcenia: Europass Teacher Academy (Teneryfa), ELC Brighton (UK) i Executive Training Institute (Malta). Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

26.09.2022. godz. 16:45 Proste pomysły na rozwijanie kompetencji kluczowych oraz miękkich uczniów na lekcjach języka angielskiego.

Swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielą się dwie anglistki, które odbyły szkolenia w szkole “Richard Language College” w Bournemouth (UK) oraz w ETI Malta w St. Julian’s (Malta). Szkolenie dydeykowane dla nauczycieli szkół podstawowych.

13.10.2022. godz. 16:00 – 17:00 dzielimy się dobrymi praktykami i pomysłami z naszych szkoleń i mobilności job shadowing w ramach Erasmus Days 22!

link do wydarzenia

11.01.2023. Wstęp do Storytellingu

Swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu storytellingu podzieliła się z zespołem anglistów IX L.O. w Sosnowcu mgr Katarzyna Baca, która w wakacje 2022 wzięła udział w szkoleniu prowadzonym przez Adriana Underhilla w Bell Cambridge.

Pomysły na zadania w kulturze uczenia się (metodyka dyskretna – zadania spersonalizowane)

język angielski mgr Katarzyna Baca link do folderu google

Współpracujemy z: