rozmiar tekstu
Strona główna > Jedziemy do Francji !!!

Jedziemy do Francji !!!

W dniach 21-24 marca 2018 ośmioro uczniów naszej szkoły wyjeżdża do Francji. Będą uczestniczyć  w Europejskim  Forum  Młodych Licealistów zorganizowanym przez  Les Mureaux – miasto partnerskie Sosnowca.

Stitched Panorama

Jest to niezwykłe wyróżnienie!!!  Nasza szkoła została zaproszona, jako jedyna z Polski !!!

Dlaczego właśnie  My – IX LO w Sosnowcu ???

Jest to wyraz uznania  za zorganizowanie na wysokim poziomie międzynarodowego projektu „Unmask Europe”. Oceniono  bardzo wysoko organizację przedsięwzięcia, zaangażowanie naszych nauczycieli i uczniów.

Ale do rzeczy!

W czasie Forum nasi uczniowie dyskutować będą na temat przyszłości Europy . W międzynarodowym gronie, wspólnie z licealistami z Niemiec,  Włoch , Rumunii i Francji będą dzielić się swoimi przemyśleniami, wyobrażeniami, problemami z jakimi mierzyć się będzie  Europa w 2030 r. W szczególności poruszą tematy : tożsamości narodowej, obywatelstwa, miejsca kultury, rozwoju technologii, wykorzystania energii oraz ekologii.

Wspólnie opracowany  przez uczestników finalny dokument trafi do Parlamentu Europejskiego.

Praca, praca …  ale nie tylko !

Uczestników Forum czeka też niezwykła atrakcja. Spędzą jeden dzień w Paryżu, będą zwiedzać zabytki oraz popłyną  po Sekwanie słynnym stateczkiem „bateau-mouche”.

Kim są uczestnicy – szczęściarze?

Wybrani zostali uczniowie znający świetnie j. angielski, zaangażowani w życie szkoły, zorientowani w tematyce europejskiej.

Pojadą pod opieką  pani prof. Joanny Janas-Sajdak oraz pani prof. Joanny Fochtman.

W  wyjeździe towarzyszyła im będzie również Pani dyrektor Ewelina Stasik, która otrzymała szczególne zaproszenie- wyróżnienie.

Trzymajcie za nas kciuki, byśmy dobrze się spisali  

Joanna Fochtman

Współpracujemy z: