rozmiar tekstu
Strona główna > Wycieczka do CINiB-y

Wycieczka do CINiB-y

Dnia 24 kwietnia młodzież gimnazjalna- kl. III a i III b  udała się na wycieczkę do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. W trakcie oprowadzania przez pracownika biblioteki po trzypoziomowym budynku tej najnowocześniejszej w kraju biblioteki, uczniowie zapoznali się z jej funkcjonowaniem i strukturą.

Odwiedzili różne miejsca niedostępne dla przeciętnego czytelnika, m. in. magazyn z przesuwanymi regałami, komorę dezynfekcyjną do czyszczenia i dezynfekcji książek.

Udział w warsztatach ,, Sztuka szukania- w labiryncie Internetu” ukazał uczniom ogrom elektronicznych zbiorów, jakimi dysponuje CINiB-a oraz możliwości dostępu do licznych baz danych. Młodzież dowiedziała się, że rocznie na zakup książek w wersji tradycyjnej, papierowej biblioteka wydaje 500 000 zł. , a na źródła w formie elektronicznej aż 3 500 000 zł. Wizyta w tej hybrydowej bibliotece mieszczącej zbiory Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego  uzmysłowiła zwiedzającym znaczenie szybkiego i łatwego dostępu do aktualnych wiadomości i potrzebnych materiałów.

Współpracujemy z: