rozmiar tekstu
Strona główna > Konkurs Języka Angielskiego “English Around The World”

Konkurs Języka Angielskiego “English Around The World”

11 maja odbył się w naszym Liceum konkurs języka angielskiego „English Around The World” na najciekawszą grę planszową sprawdzającą wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów językiem angielskim oraz poszerzanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, rozwijanie umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz  kreatywności i umiejętności współpracy. Mimo, że zadanie było wymagające i czasochłonne, udział w konkursie wzięło aż 14 drużyn z sosnowieckich szkół. Uczniowie prezentowali swoje gry w języku angielskim, a oceny dokonało niezależne jury, Pani Magdalena Michalska, lektorka języka angielskiego z Ogólnopolskiej Szkoły Językowej British School w Dąbrowie Górniczej  i Pan Konrad Kawelczyk, właściciel tejże szkoły, która była głównym sponsorem konkursu. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce  – Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu

II miejsce – Gimnazjum nr 9 w Sosnowcu

III miejsce – Gimnazjum nr 14 w Sosnowcu

Szczególne wyróżnienie za pomysłowość i kreatywność uzyskała jedna z drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu, a jeden z uczniów tej szkoły otrzymał nagrodę specjalną za płynność i poprawność językową.

 Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom!

Serdecznie dziękujemy Ogólnopolskiej Szkole Językowej British School za zaangażowanie w konkurs oraz ufundowanie wyjątkowo cennych nagród.

 

Współpracujemy z: