rozmiar tekstu
Strona główna > “Tacy My”

“Tacy My”

“Tacy My “- spektakl wyreżyserowany przez aktorkę Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, Panią Katarzynę Bałę, z udziałem naszych zdolnych uczennic, spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem.19 czerwca w Muzie odbyła się premiera, którą swoją obecnością uświetnili Pełnomocnik Prezydenta Miasta Sosnowca Pan Mateusz Bochenek, radni Pan Janusz Kubicki oraz Jan Bosak, dyrektor CDN Pani Dorota Szewczyk, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w SosnowcuPani Elżbieta Skiba- Posikata, przewodnicząca rady rodziców Pani Marta Wacławik, uczniowie Szkoły Podstawwej nr 6 oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych wraz z opiekunami. Nie mogło zabraknąć także uczniów, rodziców i przyjaciół IX Liceum Ogólnokształcego w Sosnowcu .
Aktorki, które założyły grupę teatralną ” Wyrwanie z kontekstu” to uczennice IX Liceum Ogólnokształcącego oraz innych szkół, które uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez Panią Katarzynę Bałę w IX LO, w ramach współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.
Spektakl pokazał nasze wady i słabostki: małostkowość, kłótliwość, chciwość.
Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego, w końcowym przemówieniu, podziękowała aktorom i reżyserce za spektakl a gościom za przybycie i doping debiutantek. Podsumowała spektakl słowami “Dajcie świadectwo naszej polskości, swoim godnym zachowaniem – łamiąc stereotypy o Polakach”.


Bardzo dziękujemy za dokumentację fotograficzną Panu Dariuszowi Panasowi a Panu Michałowi Góralowi, dyrektorowi MOSIR, za udostępnienie sali.

Współpracujemy z: