rozmiar tekstu
Strona główna > Szkolny dzień wolontariusza

Szkolny dzień wolontariusza

4 grudnia, z jednodniowym wyprzedzeniem, odbył się w naszym Liceum Szkolny Dzień Wolontariusza.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Agata Heyda, na wstępie podziękowała wszystkim obecnym wolontariuszom za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz potrzebujących, której zwieńczeniem okazał się zdobyty puchar za II miejsce w konkursie „Podaj dalej” organizowanym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Podziękowała również, za tak wielkie zainteresowanie nadchodzącymi akcjami charytatywnymi i potwierdzenie udziału w nich. Bo przecież pamiętamy, że liczy się to iż, niesiemy pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują – dzieciom, bezdomnym osobom, samotnym matkom czy naszym rówieśnikom.

O stereotypach, na spotkaniu, wykład poprowadził pedagog szkolny pan Tomasz Kuta, a podstawę do dyskusji stanowił film „ Stereotypy i my”. Uczniowie aktywnie zabierali głos w tej kwestii, która przecież dotyczy i nas podczas akcji charytatywnych. Nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Ewelina Stasik, która jest tak jak my wielkim społecznikiem i organizatorem WOŚP na terenie Sosnowca.

Nie obyło się bez przyjemności. Sponsor zafundował naszym uczniom – wolontariuszom ogromne pizze i smaczne napoje.

Współpracujemy z: