rozmiar tekstu
Strona główna > Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia

Uczniowie klasy 1b oraz klasy 2b naszego Liceum, w ramach innowacji pedagogicznej z wychowania fizycznego promującej zdrowy styl życia, uczestniczyli w wycieczce rekreacyjnej do wrotkarni w Sosnowcu.

Kołowrotka sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom. Początkowe obawy co do umiejętności jazdy na wrotkach okazały się płonne. Wszyscy odważnie weszli na tor i po krótkim rozjeżdżeniu okazało się, że to nie takie trudne. Uczniowie poznali dyscyplinę sportu, którą można rekreacyjnie uprawiać przez całe życie, wspomagając w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Uczniowie na zajęciach z innowacji pedagogicznej pogłębiają wiedzę na temat wielu aspektów zdrowego stylu życia. Miedzy innymi uczestniczyli w zajęciach z panią kosmetolog, która mówiła na temat wpływu odżywiania na skórę (w szczególności twarzy). Uczniowie zostali zaznajomieni z wykorzystaniem naturalnych środków do pielęgnacji twarzy. Zajęcia zakończone zostały wykonaniem maseczki czekoladowej, jajecznej lub miodowej. Najfajniejsze było to, że można je było nawet zjeść.

Współpracujemy z: