rozmiar tekstu
Strona główna > 101 lat Niepodległej Polski

101 lat Niepodległej Polski

Społeczność IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu uczciła Bohaterów walczących o naszą wolność organizując i biorąc udział w kilku wydarzeniach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

W piątek 8 listopada o godz. 11.11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji “Szkoła Do Hymnu”, której patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.

11 listopada uczestniczyliśmy w Zagórskich Obchodach Święta Niepodległości, które zorganizowane było przez radnego Rady Miejskiej w Sosnowcu, Pana Kamila Wnuka oraz Stowarzyszenie Paramilitarne Pancernik. Nasza Szkoła odpowiedzialna była za zorganizowanie części artystycznej. Przed wspaniałą publicznością wystąpili nasi uczniowie, którzy recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej.

Złożone zostały także kwiaty w Lapidarium Armii Krajowej.

Później przyłączyliśmy się do ogniska niepodległościowego, przy którym śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.

12 listopada w naszej Szkole zorganizowana została uroczysta akademia “Niepodległa, Niepokorna”. Młodzież przedstawiła historię Polski ukazując bohaterskie czyny Polaków walczących o wolność . Wysłuchaliśmy pięknie zaśpiewanych piosenek “z tamtych lat”.

Dziękujemy I Próbnej Sosnowieckiej Drużynie Wędrowniczej “Huragan” za reprezentowanie IX Liceum Ogólnokształcącego podczas Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim w Chorzowie.


Współpracujemy z: