rozmiar tekstu
Strona główna > Wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności w IX LO

Wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności w IX LO

Miło nam poinformować, że od dwóch tygodni nasze liceum jest organizacją goszczącą dla dwóch wolontariuszek Europejskiego Korpusu Solidarności – Nino z Gruzji oraz Jeanne z Francji. Obie przebywają w naszej szkole w ramach realizowanego ze Stowarzyszeniem Aktywne Kobiety w Sosnowcu projektu “Youth Action For Creative Learning and Development”. Nino i Jeanne będą spotykać się regularnie z naszymi uczniami podczas lekcji języka angielskiego, języka francuskiego oraz innych zajęć autorskich w języku angielskim przez cały rok szkolny. Wolontariat Europejski umożliwia młodym ludziom z Europy zdobywać doświadczenie zawodowe oraz rozwijać kompetencje kluczowe, takie jak przedsiębiorczość, umiejętność uczenia się, kompetencje cyfrowe i matematyczne. Zarówno dla organizacji goszczącej jak i dla wolontariuszek jest to niepowtarzalna okazja do poznawania innych kultur i języków. Wierzymy, że dzięki obecności Nino i Jeanne w naszej szkole, wszyscy członkowie naszej społeczności rozwiną umiejętności językowe, otworzą się na europejski wymiar współpracy, rozwiną świadomość kulturową, a nasi uczniowie w przyszłości również spróbują zdobywać doświadczenie zawodowe w podobny sposób.

Współpracujemy z: