rozmiar tekstu
Strona główna > Cyberprzemoc – szkolenie nauczycieli.

Cyberprzemoc – szkolenie nauczycieli.

W świecie, w którym cyberprzestrzeń stała się nieodłącznym elementem naszego życia ważne jest, aby być świadomym zagrożeń jakie się z tym wiążą. Technologia informacyjno-komunikacyjna to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija, dlatego, aby być na bieżąco należy ciągle uaktualniać swoją wiedzę. Chcąc zapewnić naszym uczniom bezpieczeństwo i wsparcie w tym zakresie 19 listopada nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu “Uzbrojony w wiedzę. Bezpieczeństwo uczniów w sieci”, podczas którego uporządkowali i zaktualizowali wiedzę na temat możliwych form cyberprzemocy, konsekwencji psychicznych, fizycznych i prawnych dla sprawców i ofiar cyberprzemocy, profilaktyki cyberprzemocy w szkole oraz procedur reagowania wobec ofiar i sprawców cyberprzemocy. Szkolenie realizowane było w ramach projektu Erasmus+ “Dangers and Opportunities of the Internet” i finansowane ze środków tego programu Unii Europejskiej.

Współpracujemy z: