rozmiar tekstu
Strona główna > Wygrana w półfinale “Potyczek Prawnych”

Wygrana w półfinale “Potyczek Prawnych”

Ideą konkursu jest podnoszenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych. Projekt zapoczątkowany został przez I LO im.J.Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich poprzez zorganizowanie I Edycji, którą wygrali uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu ex aequo z reprezentacją I LO im.J.Śniadeckiego.

Dnia 20 lutego 2020 roku w sosnowieckiej MUZIE odbył się półfinał międzyszkolnego konkursu POTYCZKI PRAWNE. Rywalizowały ze sobą reprezentacje IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu (skład: Weronika Mączka, Tomasz Bieniek, Bartosz Krzystanek) oraz II Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Będzinie (skład: Martyna Olszowy, Anna Kordel, Marek Sołtysik). Poziom rozgrywki był bardzo wyrównany, natomiast uczestnicy mieli za zadanie wygłosić mowy obrończe w sprawach o handel środkami odurzającymi, zabójstwo czy groźby karalne. Całą imprezę poprowadził znany prawnik i działacz społeczny Jarosław Gwizdak, natomiast w skład Jury weszli: dr Weronika Szafrańska (WPiA UŚ), adw. Marcin Chowaniec oraz adw. Adam Wojtyga.
Finał odbędzie się 7 kwietnia 2020 w Wyższa Szkoła Humanitas, natomiast zmierzą się w nim IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu oraz I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach.

Współpracujemy z: