rozmiar tekstu
Strona główna > Pomoc psychologiczna w czasie nauki zdalnej

Pomoc psychologiczna w czasie nauki zdalnej

Drogi Uczniu! 

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, a przy tym zaskakującej sytuacji. Niemniej jednak ważnym aspektem naszego życia jest adaptacja do niespodziewanych wyzwań. Potraktujmy ten czas jako sprawdzian z dorosłości! W tym momencie liczy się przede wszystkim dojrzałość, konsekwencja i umiejętność zarządzania własnym czasem. Brzmi to troszkę abstrakcyjnie, ale bezapelacyjnie przyniesie korzyści w przyszłości (szczególnie kiedy budzik zadzwoni o 6.30 i będziecie musieli wstać do pracy:)). Pamiętajcie, aby:

  • przygotować sobie plan pracy (np. tygodniowy);
  • kontrolować i efektywnie rozłożyć czas nauki; 
  • robić sobie przerwy w pracy na komputerze i zadbać o higienę pracy (wietrzyć pokój, nie uczyć się w łóżku, uczyć się naprzemiennie przedmiotów ścisłych i humanistycznych);
  • obserwować swoje emocje. Ten czas jest trudny zarówno dla dorosłych, jak i dla Was. Jeżeli tylko poczujecie, że sytuacja Was przytłacza- dajcie znać!

Najważniejsza jest SYSTEMATYCZNOŚĆ! Szkoła nadal funkcjonuje i jesteście zobowiązani do wypełniania obowiązków powierzonych przez nauczycieli. 

Oprócz nauki ważne są również przerwy i odpoczynek!

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów:

– wyznaczone zostały konsultacje z Nauczycielami i Wychowawcami klas; 

– do dyspozycji pozostaje Pani Dyrektor i Zastępca Dyrektora Liceum;

– możliwe są konsultacje email lub video z Psychologiem (kontakt przy pomocy Messengera lub email justyna.jopek@ixlo.sosnowiec.pl

Współpracujemy z: