rozmiar tekstu
Przystań w sieci. Walczymy o  Certyfikat „Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021”
Strona główna > Przystań w sieci. Walczymy o Certyfikat „Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021”

Przystań w sieci. Walczymy o Certyfikat „Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021”

Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach, pedagogach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

O projekcie

Chcesz rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe i dowiedzieć się, jak świadomie korzystać z internetu? Nie jesteś pewien, czy znasz możliwe zagrożenia w sieci? Myślisz o cyberbezpieczeństwie swoich uczniów i chciałbyś wspierać ich pozytywne zachowania online? Dobrze trafiłeś!

Poznaj projekt Przystań w sieci i razem ze swoimi uczniami skorzystaj z bezpłatnych kursów

e-learningowych w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje. Kursy znajdziesz na naszej platformie e-learningowej, która umożliwi Ci również zarządzanie klasą i śledzenie postępów uczniów.

Przystań w sieci to nie tylko kursy e-learningowe. Zachęcamy Cię również do wzięcia udziału w naszych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu dzieci i młodzieży online, a także do zorganizowania Dnia Świadomego Korzystania z Internetu w swojej szkole. W ramach projektu Twoi uczniowie mogą też zgłaszać pomysły w konkursie na najlepszą kampanię społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.

Współpracujemy z: