rozmiar tekstu
Strona główna > Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły to ważny czas dla społeczności IX LO. Chcemy, aby uczniowie wzięli udział w wydarzeniach związanych z życiem i twórczością naszej patronki. To zarazem dzień wolny od lekcji. Decyzją dyrekcji na 4. i 5. godzinie lekcyjnej w piątek 11 grudnia odbędą się spotkania wychowawców z klasami.

Przebieg dnia:

 • Wyświetlenie i omówienie prezentacji, która znajduje się pod linkiem: https://prezi.com/view/xbAm82qp59MIgUtgNXME/.
 • Zapoznanie uczniów z materiałem filmowym, który otrzymaliśmy od byłego sekretarza Wisławy Szymborskiej prof. Michała Rusinka.
 • Przeprowadzenie testu dotyczącego patronki szkoły. Wychowawca przesyła do organizatorów imię i nazwisko ucznia, który prawidłowo i jako pierwszy udzielił odpowiedzi. Zwycięzcy otrzymają oceny bardzo dobre z języka polskiego (kategoria: aktywność).
 • Poinformowanie uczniów o możliwości obejrzenia materiału filmowego dotyczącego odsłonięcia pamiątkowej tablicy znajdującej się na parterze budynku szkolnego (Facebook szkoły).
 • Poproszenie młodzieży o oddanie głosu na ich zdaniem najlepszy plakat w ramach konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych na Facebooku IX LO oraz o zagłosowanie na najciekawszą interpretację utworu lirycznego patronki.
 • Wykonanie projektów pod nazwą „9-tka dla Szymborskiej”.

Proponowane tematy:

 1. stworzenie „kahoota” dotyczącego postaci polskiej noblistki
 2. zaprojektowanie papieru firmowego szkoły z logo IX LO
 3. przemowa Szymborskiej podczas odbioru Nagrody Nobla – sporządzenie mapy myśli pod kątem występujących w niej motywów
 4. „Szymborska w Internecie” – fragmenty artykułów prasowych o Noblistce (kolaż/minigazetka)
 5. „złote myśli” w poezji Szymborskiej – przygotowanie słownika aforyzmów
 6. plakat komputerowy z wizerunkiem Szymborskiej

Czas wykonania projektu: do 14 grudnia. Efekty pracy wychowawca przesyła organizatorom do 16 grudnia. Najlepszy projekt spotka się z uznaniem Dyrekcji oraz Organizatorów.

Z poważaniem,

Dyrekcja i Organizatorzy

Współpracujemy z: