rozmiar tekstu
Strona główna > Job shadowing Erasmus +

Job shadowing Erasmus +

W dniach 26-29.09. 2022 roku dwie nauczycielki IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu – mgr Katarzyna Baca i mgr Magdalena Kolarska przebywały w Carrigaline w Irlandii w ramach job shadowingu z programu Erasmus+.
Oto ich relacja „W czasie wizyty w Irlandii uczestniczyłyśmy w zajęciach prowadzonych w Edmund Rice College, gdzie obserwowałyśmy zajęcia z licznych przedmiotów m.in. języka angielskiego, irlandzkiego, historii, geografii, CSPE (wiedzy o społeczeństwie), sztuki, muzyki, nauk ścisłych, religii, home economics (zajęcia praktyczne życia codziennego), zajęć technicznych oraz rewalidacyjnych.Było to świetne doświadczenie, z którego wróciłyśmy pełne inspiracji i nowych pomysłów na kreatywne scenariusze lekcji.
Miałyśmy również okazję wymienić przemyślenia z nauczycielami z innych państw oraz pracownikami NGO z Portugalii, Polski, Turcji i Grecji. 
Odwiedziłyśmy także Kinsale College of Further Education, gdzie uczniowie uczą się głównie poprzez praktykę. Zwiedziłyśmy również miasto Cork, mieszczący się tam uniwersytet, wybrzeże w Kinsale oraz urocze miasto Killarney gdzie znajduje się park narodowy. Był to czas, w którym miałyśmy okazję zanurzyć się w języku angielskim, co było dla nas niezwykle cenne. Do Polski wróciłyśmy pełne energii, którą włożymy we wcielanie w życie metod pracy z uczniami, które zaobserwowałyśmy w Irlandii.”

Współpracujemy z: