rozmiar tekstu
Strona główna > Konferencja „Portret z pamięci”, rozpoczynająca obchody uchwalonego przez Senat RP roku Wisławy Szymborskiej.

Konferencja „Portret z pamięci”, rozpoczynająca obchody uchwalonego przez Senat RP roku Wisławy Szymborskiej.

W związku z obchodami Roku Wisławy Szymborskiej Senat RP zorganizował we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej konferencję poświęconą Noblistce. Nasza szkoła reprezentowana przez panią dyrektor Ewelinę Stasik, nauczyciela języka polskiego Adriana Mrówkę oraz uczniów klasy 1TP – Julię Tenerle, Aleksandrę Świder, Jakuba Mazura i Klaudiusza Migałę – wzięła udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Konferencja “Portret z pamięci” została otwarta przez Marszałka Senatu prof. dra hab. Tomasza Grodzkiego, a nad jej przebiegiem czuwał prof. dr hab. Michał Rusinek, były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać wykładów poświęconych twórczości i życiu polskiej poetki. Swoje referaty przedstawili prof. dr hab. Anna Legeżyńska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Wojciech Ligęza z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. Dorota Wojda z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. dr hab. Andrzej Zieniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Po wystawie opowiadającej o życiu Wisławy Szymborskiej oprowadził gości prof. Michał Rusinek. Po części oficjalnej w towarzystwie senatorów oraz pracowników naukowych goście mogli udać się na poczęstunek, podczas którego toczone były kameralne rozmowy o życiu – “staroświeckim jak przecinek” – patronki naszego liceum.

https://www.senat.gov.pl/…/art,15330,konferencja-w-100…

Współpracujemy z: