rozmiar tekstu
Strona główna > Poznań za jeden uśmiech? Tylko w IX LO !

Poznań za jeden uśmiech? Tylko w IX LO !

“A teraz szybko, zanim zorientujemy się, że to, co robimy nie ma sensu” -rzekłby król Julian z Madagaskaru, gdyby odkrył, jaką nową pasję ma grupa Szymborczaków ?

Jaka to pasja? To “podróż za jeden uśmiech” ?

Co należy zrobić? Należy pięknie uśmiechnąć się do swoich nauczycieli historii i wyrazić chęć odwiedzenia kolejnego miasta oddalonego od Sosnowca niemalże o setki kilometrów ?

W dniu 5 kwietnia grupa Szymborczaków, uczestniczyła w kolejnej wycieczce z cyklu “podróży za jeden uśmiech”. Tym razem naszym celem stał się Poznań ????.

Niezrażeni wczesną porą wyruszyliśmy koleją do stolicy Wielkopolski. Podróż minęła szybko, w radosnej atmosferze ?

Poznań wprawdzie przywitał nas rewitalizacją rynku, ale za to w samo południe zobaczyliśmy trykające się poznańskie koziołki ??.

Kolejnym etapem naszej wyprawy było Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Wystawa zachwycała, szczególnie, że przez chwilę mogliśmy poczuć klimat okopów z czasów I wojny światowej, dotknąć autentycznej broni czy ubrać powstańczy mundur. Następnie udaliśmy się do Zamku Przemysła, gdzie mieści się Muzeum Sztuk Użytkowych. Tam, z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Poznania i obejrzeć eksponaty, które urzekły nas niecodzienną formą.

Po tej wizycie udaliśmy się na obiad, gdzie poznawaliśmy wyjątkowe, wręcz zaskakujące smaki kuchni poznańskiej i nie tylko ?

Choć wiosenne słońce zachęcało do spaceru, to niestety nasz czas przeznaczony na pobyt Poznaniu minął bardzo szybko.

Udaliśmy się na dworzec i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu, planując kolejną “podróż za jeden uśmiech”.

Zatem nasze szalone, jednodniowe wyprawy mają sens, dają nam radość i mnóstwo pozytywnej energii ? A gdzie pojedziemy następnym razem? Może to będzie Łódź? Może Wrocław? A może Toruń? “Ważne, by wsiąść do pociągu byle jakiego…”

Oczekujcie wieści ???

PS. Serdecznie podziękowania dla Stałej Ekipy Podróży za Jeden Uśmiech – jesteście najlepsi ?

Pozdrawiamy – ID oraz LŚ ?

https://www.facebook.com/watch/?v=741959097429256

Współpracujemy z: