rozmiar tekstu
Strona główna > Gala Rozdania Nagród w Konkursie Międzynarodowym MATEMATYKA BEZ GRANIC, Edycja Polska 2023

Gala Rozdania Nagród w Konkursie Międzynarodowym MATEMATYKA BEZ GRANIC, Edycja Polska 2023

Gala Rozdania Nagród i Dyplomów w Międzynarodowym Konkursie Matematyka bez Granic (edycja POLSKA) odbyła się 5 czerwca w auli A  Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 3.


Galę zaszczycili swoją obecnością goście:

  • prof. dr hab. Sławomir Smyczek -Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • Zbigniew Byszewski -Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca
  • Ewelina Stasik- Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu
  • nauczyciele, laureaci i finaliści Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic wraz z koordynatorkami Regionalnego Komitetu Organizacyjnego w woj. śląskim: Katarzyną Budziłek-Jurek i Martą Heblik.

W finale Edycji 2023 w REGIONIE ŚLĄSKIM udział wzięło:

49 szkół :  SENIOR  33, JUNIOR 16

111 klas:   SENIOR  73,  JUNIOR  38

2584 uczniów:  SENIOR  1869JUNIOR   715

 

W kategorii Junior przyznano: 

1 miejsce:  dla klasy 6b ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. M. Kopernika w Sosnowcu– bon w kwocie 350zł ufundowany został przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

2   miejsce: dla klasy 6a Społecznej Szkoły Podstawowej OMEGA im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach ; nagroda to  bezpłatne zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem.

3   miejsce: dla klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 42 im. M. Kopernika w Zabrzu; nagroda to  bezpłatne zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem. Grupy podczas pobytu w Muzeum Śląskim otrzymają na pamiątkę bilety wstępu oraz pocztówki z wizerunkiem kopalni „Katowice”. 

 

W kategorii Senior przyznano:

 1 miejsce: dla klasy 1f IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Maczka w Katowicach; nagrodą jest  bon w kwocie 400zł ufundowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

 2 miejsce: dla klasy 1b Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku; nagroda to   bon w kwocie 300zł ufundowany przez firmę ARBENA z Katowic

 3 miejsce: dla klasy 1a I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki        w Żorach; nagroda to  bilet dla całej klasy na darmowe zwiedzanie z oprowadzaniem wystaw stałych w budynku głównym Muzeum Historii Katowic.

 

Po wręczeniu dyplomów i nagród uczestnicy wysłuchali prezentacji dotyczącej historii konkursu oraz wykładu pana Szymona Głowani z Katedry Uczenia Maszynowego Uniwersytetu Ekonomicznego    w Katowicach   o roli sztucznej inteligencji w naszym życiu pt: Matematyka w dobie SI.

Galę poprowadziły uczennice IX Liceum Ogólnokształcącego im. W. Szymborskiej  w Sosnowcu: Nikola Pereszlucha oraz Małgorzata Musiał. Zdjęcia :  Oliwia Równiak.

 

Współpracujemy z: