rozmiar tekstu
Strona główna > Język francuski w IX LO to jest to!

Język francuski w IX LO to jest to!

W dniu dzisiejszym, z cyklu „ J. francuski w IX LO to jest to! ”👍 odbyły się warsztaty językowe dla uczniów klas ósmych. Przybyli do nas uczniowie uczący się j. francuskiego ze SP nr 9, wraz z nauczycielem tego języka, panią Joanną Szymik-Kurach.

W tym roku tematem przewodnim był Paryż.🗼 Nasi uczniowie przygotowali prezentację „Ciekawostki o Paryżu” i sprawdzili wiedzę o tym mieście w formie kahoota.

A potem udaliśmy się na przechadzkę paryskimi ulicami. Jak to możliwe? Udało się to za pomocą okularów VR. Znaleźliśmy się w stolicy Francji, niczym naprawdę. Zobaczyliśmy z bliska, słynne zabytki, Mona Lisę w Luwrze, mijaliśmy przechodniów, kafejki, poczuliśmy atmosferę tego magicznego miasta.

Znalazł się też czas na słodki poczęstunek. A była to kultowa, prostokątna bułeczka „petit pain au chocolat”. Délicieux !😋 Uczniowie poznali także jej historię ( śpiewał o niej już dawno temu Joe Dassin) a także współczesne ciekawostki.

I na koniec, podobnie jak bohater filmu Amelia, robiliśmy sobie zdjęcia niczym z paryskiej fotobudki na Montmartrze. Bylo zabawnie!😄

Szczególne podziękowania należą się pani profesor Magdalenie Płoszaj, która opanowała zawiłości programu ClassVR i przygotowała naszą wirtualną , paryską promenadę.

Podziękowania również dla wszystkich zaangażowanych uczniów. Merci.🤗

I znów mówimy „Au revoir” czyli „Do zobaczenia” za rok.

Współpracujemy z: