rozmiar tekstu
Strona główna > Konferencja Śląskiego Forum Młodzieżowego

Konferencja Śląskiego Forum Młodzieżowego

Konferencja Śląskiego Forum Młodzieżowego

Uczniowie z klasy 2TP i 3TP (profile prawne) wraz z przedstawicielem Śląskiego Forum Młodzieżowego, P. Wojciechem Goskiem zorganizowali konferencję dotyczącą samorządów i samorządności.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, w trakcie której nasz uczeń – Jakub Mazur, omówił ankietę na temat świadomości sosnowieckiej młodzieży o istnieniu i funkcjonowaniu Rady Miejskiej. Pojawiły się pytania odnośnie realizacji działań RM na rzecz młodzieży oraz uczestnictwa uczniów w życiu miasta.

Zaproszeni zostali radni Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowiec, którzy przybliżyli sposób swojego działania, a następnie odpowiedzieli na przygotowane pytania. Uzyskaliśmy informacje na temat przyszłych projektów, a także sposobach ich realizacji.

W trakcie spotkania głos zabrał również Wojciech Gosek, który opowiedział młodzieży, jak wyglądają oraz czym się zajmują samorządy terytorialne. Opisał proces ich powstawania od strony prawnej i starał się uświadomić, jak bardzo są one potrzebne we współczesnym społeczeństwie.

Ostatnim gościem był poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek,

z którym uczeń klasy 3TP, Oliwier Rodek, przeprowadził wywiad. Pan Poseł M. Bochenek, jako były samorządowiec, wykazał się ogromną wiedzą, a także niesamowitą elokwencją. Wytłumaczył zasady funkcjonowania sosnowieckiej Rady Miasta oraz samorządu terytorialnego w ogóle, powiedział także, jakie kwalifikacje musi spełniać osoba chcąca wykonywać mandat posła i przybliżył codzienna pracę polskiego parlamentarzysty.

Uczniowie LO wykazali się profesjonalizmem w organizowaniu konferencji, zaprezentowali wysoką kulturę osobistą i aktywnie uczestniczyli w rozmowach z zaproszonymi gośćmi.

Współpracujemy z: