rozmiar tekstu
Strona główna > “Jump into the STREAM – it makes sense”

“Jump into the STREAM – it makes sense”

Młodzież IX LO rozpoczęła kolejną edycję programu Erasmus+. Tym razem nasz nowy projekt “Jump into the STREAM – it makes sense” rozpoczęliśmy 10. grudnia od lądowania w Turcji.

Nowy projekt “Jump into the STREAM – it makes sense” rozpoczęliśmy 10. grudnia od lądowania w Turcji, a dokładniej w znanej wielu Antalyi. To nie tylko nadmorski kurort, ale też miasto z długą historią, położone w regionie pełnym pamiątek ze starożytnych czasów. Po zapoznaniu wszystkich uczestników projektu: uczniów z hiszpańskiej Saragossy, fińskiego Kalajoki, tureckiej Antalyi i naszych Szymborczaków udaliśmy się do Muzeum Antalyi. Nikt nie spodziewał się, jakie skarby zgromadzono w niepozornym budynku. A jutro ciąg dalszy przygody ze starożytnością i współczesnością Antalyi.

Kolejny dzień i kolejne spotkanie z turecką kulturą, sztuką i tradycją. Dzisiaj poznaliśmy kilka tureckich tańców ludowych, a nawet zatańczyliśmy je wspólnie z tureckimi kolegami. Obserwowaliśmy proces wytwarzania charakterystycznych tureckich dywanów, a także odbyły się kolejne warsztaty plastyczne: po wczorajszym malowaniu metodą marblingu dzisiaj odwzorowaliśmy fragmenty startego miasta w Antalyi. Po lunchu wjechaliśmy kolejką linową kursującą na górę z widokiem na zatokę Antalya, miasto i szczyty łańcucha Taurus.

W środę uczniowie IX LO odwiedzili szkołę średnią w Antalyi, w której ważnymi przedmiotami są muzyka i sztuka. Podziwialiśmy prace plastyczne tureckich rówieśników, sami stworzyliśmy kilka ciekawych obrazów i uczyliśmy się tradycyjnych tańców i pieśni. Po południu zwiedziliśmy starówkę Antalyi ze starożytną Bramą Hadriana, pięknymi wąskimi uliczkami i niesamowitym widokiem na port i zatokę oraz widoczne z oddali góry.

Współpracujemy z: