rozmiar tekstu
Strona główna > Erasmus

Erasmus

Zaczęło się! W sobotę i niedzielę przyjechali do nas przyjaciele z Turcji, Hiszpanii i Finlandii. Powitała ich wspaniała zimowa pogoda, co dla hiszpańskich i tureckich uczniów okazało się nie lada atrakcją!

Poniedziałek spędziliśmy w naszym Liceum. Pokazaliśmy kilka pracowni, obserwowaliśmy kilka lekcji. Tematem projektu jest m.in. Science, czyli nauka. Obejrzeliśmy prezentacje na temat biologii, geografii, chemii i fizyki, a następnie nasi goście brali udział w warsztatach kryminalistycznych.

W ramach współpracy projektu Erasmus+, w poniedziałkowe popołudnie, odbyła się I edycja turnieju gamingowego “FIFA ERASMUS NATIONS CUP”. Podczas rozgrywek towarzyszyła Nam świetna atmosfera pełna emocji, dobrej energii i uśmiechu. W strefie relaksu mieliśmy okazję, po całym dniu wrażeń, na chwilę odpoczynku oraz integracji z przyjaciółmi z zagranicy.

Ostatecznie to drużyna Szymborskiej w wielkim finale pokonała gości z Hiszpanii 3-1. Na trzecim miejscu uplasowała się Turcja, a za jej plecami Finowie.

W drugim dniu pobytu w Polsce, nasi goście z Finlandii, Turcji i Hiszpanii poznali historię regionu. W Muzeum Śląskim obejrzeli wystawę dotyczącą dziejów Górnego Śląska.

Odwiedziliśmy także gliwickie Fanzeum. Gra świateł i kolorów wywarła duże wrażenie.

Środa to wizyta w kopalni soli w Bochni. Wydobycie rozpoczęto tu już w 1248 roku, a ostatnia grudka soli wyjechała na powierzchnię w początku lat dziewięćdziesiątych.

A gdy dotarliśmy z 200 metrów pod ziemią…. rozpoczęła się bitwa na śnieżki.

Dla uspokojenia emocji – spacer po Krakowie.

Czwartek to dzień spędzony w Sosnowcu. Odwiedziliśmy Egzotarium, gdzie w otoczeniu tropikalnych roślin i zwierząt Turcy i Hiszpanie poczuli się jak w domu, a Finowie i my – jak na wycieczce do ciepłych krajów. Następnie przedstawiliśmy naszym gościom sylwetkę Jana Kiepury, a potem rozgrzaliśmy się w kafejce jak ze świata Harrego Pottera.

Czas szybko mija i w piątek nadszedł dzień podsumowań i pożegnań. Szkoda, że to koniec wizyty naszych gości w Polsce 😢, ale wkrótce spotkamy się w Finlandii 😀

Współpracujemy z: