rozmiar tekstu
Strona główna > “Alicja”

“Alicja”

Dzień Teatromana i Teatromanki 🎭Anno Domini 2024 upłynął pod znakiem prezentacji osiągnięć różnych grup teatralnych tworzonych przez młodzież związaną z Teatrem Zagłębia. Kulturalne serce naszego miasta bije właśnie tam, a scena przy ulicy Teatralnej funkcjonuje jako miejsce artystycznych działań i ożywionej dyskusji o świecie, otwarte dla ludzi, którzy oprócz wielkiej wrażliwości, chcą podzielić się z innymi swoją pasją, apetytem na życie, marzeniami i refleksjami. Dziś było to mądre spojrzenie nastoletnich oczu, często krytyczne wobec rzeczywistości, innym razem czule ją prześwietlające. W Teatrze Zagłębia wystąpili również uczniowie i uczennice naszego liceum pod kierownictwem profesora Michała Bałagi. Był to pokaz pracy warsztatowej Szymborczaków pt. ,,Alicja”, oparty na powieści Lewisa Carrolla- ,,Alicja w Krainie Czarów”. Profesor Bałaga oraz nasi młodzi adepci sztuki stawiają przede wszystkim na budowanie wzajemnych relacji, co przekłada się na wyjątkowa więź z publicznością. Podczas zajęć w trakcie roku szkolnego wiele improwizowali, poszukując szczerości i prawdy w kreowaniu postaci scenicznych, wydobywali emocje, które sprawiają, że widz wychodzi z teatru urzeczony i czuje się lepszym człowiekiem.

Chcąc uhonorować ich wysiłek i podziękować za całokształt podejmowanych działań twórczych, wymieńmy ich nazwiska:

opieka artystyczna- Michał Bałaga

obsada-

Małgorzata Bączek, Wiktoria Bieńczak, Marcelina Boruta, Maja Cembrzyńska, Julia Czerniawska, Ewelina Domagała, Zofia Dudek, Oliwia Gomułka, Olga Hobler, Aleksandra Iwańska, Adrian Kleszcz, Dominik Korkosz, Ines Kowalczyk, Milena Luty, Weronika Magdziarczyk, Maja Miklasińska, Oliwia Mrozik, Nikola Orłowska, Nadia Pędracka, Julia Piątek, Daria Pycela, Aleksandra Rak, Nikola Samborska, Gabriel Stachowicz, Klaudia Stępień, Maja Śledzikowska, Julia Tenerle, Kamila Warchoł, Martyna Warzyńska, Emilia Zastawna.

Przedstawienie zachwyciło publiczność niezwykłym dynamizmem, fajerwerkami radości, eksperymentalną formą i faktycznie- huraganem emocji.

Razem z tytułową Alicją poddaliśmy się czarowi teatralnych sztuczek wyobraźni, a dialogi młodych aktorów spotykały się z żywą reakcją na widowni. Salwy śmiechu, współodczuwanie emocji i duma, że mamy tak utalentowaną młodzież pozwoliły nam dotknąć istoty piękna. Magia teatru porwała nas wszystkich.

Brawa, brawa, brawa, Kochani!👏👏👏

Współpracujemy z: