W dzisiejszy czerwcowy poranek, w budynku przy ul. Dormana 9A, cała szymborczańska społeczność zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby w uroczysty sposób podsumować i zamknąć kolejny rok wspólnej pracy. Pani Dyrektor Anna Kowalska podziękowała za czas owocnego wysiłku i przygód intelektualnych. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców, pan Tomasz Latosiński-Kukla. Amelia Krochmal, Julia Osuch i Bartosz Trela z klasy 1 AM, prowadząc akademię, podkreślili, że rok szkolny to nie tylko oceny uzyskane na świadectwie, lecz przede wszystkim cenne doświadczenia i wartościowe relacje z ludźmi. Codzienny wysiłek nauczył nas wytrwałości, poszukiwań i małych kroków, prowadzących do dużych zmian. Wszak do sukcesu nie jedziemy windą, a idziemy zawsze po schodach. Pani Dyrektor oraz wychowawcy klas wręczyli świadectwa z paskiem i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli imponującą średnią ocen – co najmniej 4,75. Pani Dyrektor Anna Kowalska i Pan Wicedyrektor Adrian Dela przekazali nagrody Urzędu Miasta Sosnowca dla uczniów zaangażowanych w organizację spektaklu pt. „Indeks pełen nadziei”, wystawionego 2 czerwca w sosnowieckiej Muzie. Profesor Agata Heyda wręczyła nagrody uczniom odnoszącym największe sukcesy sportowe oraz zaangażowanym w niesienie pomocy potrzebującym. Profesor Anna Malczewska wyraziła swoje uznanie dla szkolnej Drużyny Ratowniczej, a profesor Tomasz Szyndler uhonorował szkolny Zespół IT. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Antoni Fąfara i Martyna Warzyńska z humorem i finezją poprowadzili galę wręczenia Wisienek Szymborskiej. Uroczystość swoimi występami artystycznymi uświetnili: Natalia Podsiadło z klasy 2 MED wykonując piosenkę „(Non) mi piace”, Grzegorz Morawa z klasy 2 MED przy akompaniamencie prof. Tomasz Szyndlera śpiewając ikoniczne „Nie płacz, Ewka” oraz Zofia Labuszka i Amelia Dzikowska z klasy 1 PM prezentując piosenkę Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”. Życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły!



















