rozmiar tekstu
Strona główna > Informatyczne kierunki studiów

Informatyczne kierunki studiów

Informatyczne kierunki studiów. IT, programowanie oraz kierunki pokrewne

Bioinformatyka – kierunek studiów

Żyjemy w czasach intensywnego i szybkiego rozwoju nie tylko technologii, ale i nauk przyrodniczych. Odpowiedzią na to jest bioinformatyka, której zadaniem jest m.in. zastosowanie metod matematycznych i informatycznych do przetwarzania ogromnej ilości danych uzyskiwanych podczas badań układów biologicznych, głównie w takich dziedzinach jak biologia molekularna, biologia strukturalna, biochemia czy genetyka. Obecnie bioinformatyka jest wykorzystywana przez przyrodników, jak i przez informatyków.

Edukacja techniczno-informatyczna – kierunek studiów

Kierunek ten przygotowuje studentów do zarządzania zasobami informacyjnymi oraz wiedzą w różnych gałęziach przemysłu, administracji gospodarczej i nauce oraz kierowania zespołami ludzkimi wykonującymi zadania zlecone – w tym związane z pozyskiwaniem i przetwarzaniem informacji. Studenci przygotowywani są także do administrowania i obsługi systemów informatycznych stosowanych w przemyśle, szkolnictwie lub bankowości. Kandydatom przyda się wiedza i łatwe przyswajanie wiadomości z zakresu nauk ścisłych.

Informatyka – kierunek studiów

Informatyka to nauka, która ma charakter zarówno techniczny, jak i ścisły. Gdyby zastanowić się, czy dominującą rolę pełni w tej dziedzinie teoria, czy praktyka, należałoby stwierdzić, że teoria służy tam praktyce. Do rzadkości nie należą także wypadki, w których praktyka odsłania przed nauką nowe idee teoretyczne. Z pewnością można powiedzieć, że wieloletnia nauka matematyki nie jest na tym kierunku przypadkowa i znajduje ona swoje bardzo istotne zastosowania w trakcie nauki innych przedmiotów. Dlatego więc, w języku angielskim studia informatyczne nazywane są “Computer science”?

Informatyka i ekonometria – kierunek studiów

Absolwent tego kierunku oprócz umiejętności informatycznych zdobywa podstawową wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania i finansów, które pozwalają mu także sprawnie poruszać się w sferze biznesu. Poznaje on metody i narzędzia matematyczne, statystyczne i ekonometryczne niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji biznesowych. Wiedza z zakresu informatyki ekonomicznej, zwłaszcza projektowania, programowania i wdrażania systemów informatycznych oraz administrowania sieciami komputerowymi pozwala na podjęcie pracy we wszelkiego rodzaju organizacjach, takich jak przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, placówki ochrony zdrowia, biura konsultingowe, organizacje pozarządowe.

Informatyka inżynierska – kierunek studiów

Student kierunku informatyka inżynierska zdobywa solidne przygotowanie teoretyczne, obejmujące niezmienny w czasie i aktualnie niezbędny kanon podstaw informatyki, obejmujący zarówno jej podstawy teoretyczne jak i techniczne. Wiedza ta, uzupełniona solidnymi podstawami matematycznymi wyróżnia absolwenta na rynku pracy.

Informatyka stosowana – kierunek studiów

Studia z zakresu Informatyki stosowanej przygotowują do pracy, w której zaistnieje potrzeba zastosowania rozwiązań informatycznych w konkretnych dziedzinach wiedzy, na przykład w naukach przyrodniczych. To stosunkowo nowa dziedzina, która wyskuje coraz większa rzeszę zwolnenników. Jeśli zastanawiasz się jaka jest różnica między informatyką a informatyką stosowaną i chciałbyś wiedzieć który z tych kierunków będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni, zapoznaj się z informacjami zawartymi w dalszej części artykułu! Być może informatyka stosowana to kierunek idealnie dostosowany do Twoich potrzeb!

Inżynieria systemów – kierunek studiów

Kierunek powstał by wypełnić lukę na rynku pracy zgłaszaną przez pracodawców. Potrzebni są inżynierowie, którzy potrafią całościowo spojrzeć na świat technologii. Studia oferują dużo wiedzy teoretycznej z zakresu matematyki i fizyki a także pozwalają na zdobycie wiedzy o sposobach tworzenia zespołów złożonych ze specjalistów z różnych obszarów techniki, przy realizowaniu konkretnych założeń finansowych. Osoby, które ukończyły ten kierunek staje się specjalistami w zaprojektowaniu całego procesu od fazy laboratoryjnej, przez techniczną po dystrybucję.

Neuroinformatyka – kierunek studiów

Ludzki mózg to jedna z największych tajemnic i wyzwań XXI wieku. Dzięki współpracy wielu nauk i rozwojowi technologii możemy coraz lepiej poznawać i rozumieć jego działanie. Efektem może być stworzenie różnych form sztucznej inteligencji, czy technik pomagających osobom w ciężkich stanach medycznych lepiej funkcjonować i nawiązywać kontakt ze światem. Jeśli neuroinformatyka brzmi dla Ciebie zbyt dziwacznie i nie do końca dostrzegasz punkty wspólne pomiędzy tymi dwoma dziedzinami, to raczej nie będziesz najlepszym kandydatem.

Techniczne zastosowania internetu – kierunek studiów

Techniczne zastosowania Internetu to studia kształcące specjalistów pogranicza techniki i biznesu, którzy będą biegli w zakresie przyszłościowych zastosowań Internetu. Coraz więcej urządzeń będzie podłączonych do sieci i będzie miało możliwość komunikowania się wzajemnie ze sobą. Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny stale rośnie. Szacuje się, że w przeciągu kilku lat na polskim i europejskim rynku pracy zabraknie kilkudziesięciu specjalistów IT! Dlaczego więc nie wybrać pewnego zatrudnienia i dobrych zarobków?

Technologie informatyczne w logistyce – kierunek studiów

Technologie informatyczne w logistyce są nowym, międzywydziałowym kierunkiem studiów, który pozwala na zdobycie unikalnej i cenionej na rynku pracy wiedzy i umiejętności. Od kandydatów na studia wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego, gdyż zajęcia prowadzone są właśnie w tym języku. Jeśli interesuje Was tematyka logistyki i wykorzystania w niej nowoczesnych technologii, to kierunek ten będzie dla Was doskonałym wyborem. Program studiów został opracowany we współpracy z przedsiębiorstwami i uwzględnia rzeczywiste potrzeby polskiego i międzynarodowego rynku pracy.

Teleinformatyka – kierunek studiów

Jedna z dziedzin informatyki, która zajmuje się wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnej do przekazywania informacji między komputerami. Najpopularniejszą dotąd realizacją jest Internet. Kierunek Teleinformatyka kształci specjalistów w zakresie wykorzystania metod i narzędzi informatyki w telekomunikacji i najnowocześniejszych osiągnięć telekomunikacji w informatyce. Wymaga logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów, zdolności koncentracji oraz dostrzegania niewielkich szczegółów. Spełniasz wszystkie wyżej wymagane punkty? To świetnie, w takim razie sprawdź dlaczego warto wybrać ten kierunek! 

Współpracujemy z: