Kierunki studiów związane z hotelarstwem, turystyką i sportem
Jeśli swoją przyszłość zawodową łączysz z branżą hotelarską, turystyczną lub szeroko pojętym „sportem”, to w tej kategorii znajdziesz wiele ciekawych kierunków, które pomogą Ci w zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności.
Kierunki z grupy „hotelarstwo, turystyka i sport” łączą wiedzę z geografii ze sprawnością fizyczną, chęcią podróżowania i kontaktu z ludźmi. Studia dla osób aktywnych. Wiążą się z teoretycznym i praktycznym poznawaniem świata.
Na studentów czekają wyjazdy, zajęcia fizyczne, ciekawe praktyki, ale także zgłębianie wiedzy o miejscach, ich historii, geografii, kulturze, języku.
Gastronomia i hotelarstwo – kierunek studiów
Jest taka wiecznie nienasycona branża, która im więcej wchłania, tym bardziej czuje pragnienie; to gastronomia i hotelarstwo. Studiując ten kierunek ma się szanse na dobrą pracę, dlatego co roku na uczelnie oferujące tego typu studia przybywa nowa fala studentów. Osobom chętnym do studiowania gastronomii i hotelarstwa oferuje się studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe. Program studiów jest bardzo podobny, dlatego nie ma trudności z przenoszeniem się z jednej uczelni na drugą. Rekrutacja wygląda natomiast różnie, w zależności od rodzaju uczelni.
Gospodarka turystyczna – kierunek studiów
Gospodarka turystyczna to sfera obsługi ruchu turystycznego: działalność przedsiębiorstw turystycznych, usług transportowych, hotelowych, gastronomicznych i innych, czerpiących korzyści z turystyki. Jeśli w przyszłości chciałbyś zawodowo zająć organizowaniem wycieczek przy prowadzeniem biura turystycznego, być może są to studia dla Ciebie. Idealny kandydat oprócz zainteresowania ruchem turystycznym powinien również znać dobrze przynajmniej jeden język obcy, być osobą otwartą, a także komunikatywną. W tej branży to podstawa!
Krajoznawstwo i turystyka historyczna – kierunek studiów
Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna wychodzą na przeciw oczekiwaniom studentów, pragnących rozwijać się poprzez studia i chcących zdobyć w ciągu trzech lat atrakcyjny, konkretny zawód. Odpowiadają one na wzrastające wymagania klientów wobec organizatorów imprez turystycznych i krajoznawczych, zarówno co do jakości, jak i różnorodności oferty.
Sport to wielorakie formy aktywności fizycznej i umysłowej, które wykonujemy dla przyjemności lub współzawodnictwa, stosując do tego reguły danej dyscypliny. Jest to kierunek dla pasjonatów kultury fizycznej, zainteresowanych organizacją imprez sportowych i kulturalnych. Absolwent tego kierunku powinien posiadać wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych, biologicznych i ekonomicznych. Studia sportowe to doskonałe miejsce dla osób, które myślą o rozpoczęciu kariery jako trenerzy personalni lub zawodowo chciałyby zająć się sportem.
Taniec to jedna z najstarszych sztuk pięknych. Od tysięcy lat ludzie przekazują za pomocą tańca historie, opowieści, emocje. Zaliczany jest również do ćwiczeń rekreacyjnych, mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Kandydata na ten kierunek powinna charakteryzować wysoka sprawność fizyczna i pasja do tańca. Są to studia interdyscyplinarne o sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem historii i teorii tańca. Ważna jest również praktyka oraz chęć nieustannego szlifowania swoich umiejętności. Jesteś gotowy na studia taneczne?
Turystyka i rekreacja – kierunek studiów
Turystyka i rekreacja to studia umożliwiające zdobycie świetnej pracy. Jeżeli absolwent tego kierunku zna języki, może z powodzeniem aplikować o pracę w instytucjach turystycznych na całym świecie. Ludzie, którzy ukończyli tir są prawdziwymi światowcami, znają zwyczaje i tradycje panujące na różnych kontynentach. Potrafią komunikować się z ludźmi różnych kultur. Nierzadko zarządzają ruchem turystycznym w ramach kierowania biurami wycieczkowymi. Pracują w hotelach organizując czas wolny gości oraz biorą udział w tworzeniu marketingu usług turystycznych, w kraju i zagranicą.
Wychowanie fizyczne – kierunek studiów
Bardzo wiele zawodów, które można określić jako „szkolne” przechodzi dzisiaj kryzys związany z likwidacją edukacyjnych etatów. Absolwent wychowania fizycznego jest jednak w całkiem niezłej pozycji. Ma bardzo szerokie możliwości znalezienia pracy w klubach sportowych, na siłowniach, jako trener osobisty, trener drużyn sportowych, czy instruktor zajęć. Człowiek, który ukończył wychowanie fizyczne, postrzegany jest jako pewny siebie, ambitny i pełen energii pracownik, dlatego te studia w świetny sposób kształtują umiejętności międzyludzkie.