rozmiar tekstu
Strona główna > Logistyczne kierunki studiów

Logistyczne kierunki studiów

Logistyczne kierunki studiów. Transport, spedycja, nawigacja i organizacja logistyki.

Jachting – kierunek studiów

Kierunek ma na celu wykształcić fachowców w dziedzinie eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych, a także w dziedzinie turystyki wodnej, znających się na marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu. Jachting to nowoczesny kierunek studiów, który jest prowadzony na uczelniach technologicznych. Studia są przeznaczone przede wszystkim dla osób ze ścisłym umysłem, które mogą pochwalić się analitycznym sposobem myślenia oraz wyobraźnią podobną do wyobraźni architekta.

Logistyka – kierunek studiów

Logistyka to dziedzina wiedzy, która – co zaskakujące – ma wojskowy rodowód. Wiedzieliście o tym? Świat dawnych wojen i konfliktów zbrojnych to świat przemieszczania (w języku wojskowym mówi się “dyslokacji”) oddziałów lub nawet całych armii. Samo przemieszczenie wojsk to tylko nieznaczna część sukcesu. Jednostkom należy zapewnić żywność, sprzęt, opiekę medyczną, transport rannych i poległych oraz odpowiednie kanały łączności z dowództwem.

Lotnictwo – kierunek studiów

Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem stopnia licencjata. Kandydatów na nie wyłania się spośród osób legitymujących się najlepszymi świadectwami maturalnymi. Warto w ostatnim roku nauki w szkole średniej przyłożyć się do przedmiotów ścisłych. One zajmują dużo miejsca w programie nauczania na lotnictwie. Kto chce studiować na tym kierunku musi mieć z jednej strony kreatywny umysł, a z drugiej posiadać umiejętność logicznego myślenia. Na tym właśnie polega wyjątkowość osób studiujących na tym kierunku: wielokrotnie łączą w sobie cechy na pozór wykluczające się.

Lotnictwo i kosmonautyka – kierunek studiow

Od kandydata wymaga się nienagannego stanu zdrowia. Jest to spowodowane ryzykiem zawodowym i pracą w nie do końca naturalnych dla ludzkiego organizmu warunkach. Program studiów zakłada zgłębianie wiedzy o pojazdach latających w obrębie atmosfery ziemskiej i tych poza nią, np. na zajęciach z budowy silników oprócz samolotowych studenci będą poznawać także składowe silników rakietowych. Absolwent, który otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera powinien posiadać wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie konstruowania, wytwarzania i eksploatacji statków powietrznych i obiektów kosmicznych.

Nawigacja – kierunek studiów

Studia na kierunku nawigacja powinni podejmować kandydaci charakteryzujący się uzdolnieniami w dziedzinie nauk ścisłych, rozwiniętą orientacją przestrzenną, aktywnością, jak również predyspozycjami organizacyjnymi w kierowaniu zespołami ludzi. Kierunek ten daje szanse na zobaczenie kawałka świata. Aż 60% wszystkich zajęć realizowanych w ramach programu studiów mają charakter praktyczny – są to głównie zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia czy warsztaty. Dzięki temu studia będą ciekawą przygodą!

Naziemne zarządzanie lotnictwem Aviation Management – kierunek studiów

Kierunek naziemne zarządzanie lotnictwem daje możliwość opanowania umiejętności związanych z zarządzaniem lotnictwem, w szczególności w zakresie obsługi lotnisk oraz linii lotniczych. Powiązane jest to z przedmiotami ekonomicznymi i logistycznymi. Absolwent kierunku naziemne zarządzanie lotnictwem będzie mógł rozpocząć karierę zawodową w branży lotniczej o międzynarodowym wymiarze. Takie rozwiązania uczą ich krytycznego podejścia do omawianych kwestii, twórczego myślenia oraz umiejętności wyboru najlepszych narzędzi oraz analiz ekonomicznych do rozwiązania konkretnego problemu.

Technologie informatyczne w logistyce – kierunek studiów

Technologie informatyczne w logistyce są nowym, międzywydziałowym kierunkiem studiów, który pozwala na zdobycie unikalnej i cenionej na rynku pracy wiedzy i umiejętności. Od kandydatów na studia wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego, gdyż zajęcia prowadzone są właśnie w tym języku. Jeśli interesuje Was tematyka logistyki i wykorzystania w niej nowoczesnych technologii, to kierunek ten będzie dla Was doskonałym wyborem. Program studiów został opracowany we współpracy z przedsiębiorstwami i uwzględnia rzeczywiste potrzeby polskiego i międzynarodowego rynku pracy.

Transport – kierunek studiów

Niektóre dziedziny, które można studiować mogą okazać się kłopotliwe przy pierwszym zetknięciu się z ich nazwą. Co to bowiem znaczy studiować transport? Czyżby odpowiednie prawo jazdy to już dziś za mało, by prowadzić ciągnik siodłowy z naczepą, a od kierowcy ciężarówki należy wymagać wyższego wykształcenia? Wiele problemów tego rodzaju powstaje, jeżeli źle lub pobieżnie przyjrzymy się programowi i celom studiów.

Współpracujemy z: