rozmiar tekstu
Strona główna > Profesjonalna Społeczność Uczących Się

Profesjonalna Społeczność Uczących Się

Ile wiesz o tym, co sprawia, że uczniowie lepiej się uczą?

Każdy nauczyciel musi być ekspertem w tej kwestii.

W naszej szkole założyliśmy Profesjonalną Społeczność Uczących Się, do której zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli z naszej szkoły oraz pobliskich szkół podstawowych. Chcemy dzielić się ze sobą wiedzą, doświadczeniami, pomysłami i materiałami. Nikt nie zrozumie naszych codziennych trudów i wyzwań, tak dobrze jak inny nauczyciel. Mamy nadzieję, że dzięki tej społeczności, nauczyciele w mniejszym stopniu bedą odczuwali samotność w swoim zawodzie i w swojej klasie, że będą zainspirowani i bardziej odważni w podejmowaniu ryzyka dla dobrych zmian. Ucząc się od siebie nawzajem, będziemy też dawać dobry przykład współpracy i zachęcać do nauki naszych uczniów.

Nasza wizja. Newsletter nr 1.

Karta Koleżeńskiej Obserwacji Lekcji.

Ten film przedstawia kilka kluczowych kwestii związanych z CPD – ciagłym doskonaleniem zawodowym oraz podpowiada jak znaleźć odpowiednie doskonalenie dla siebie i swoich współpracowników.

Podzielmy się praktyczną wiedzą!

Zapraszamy na spotkania przy kawie, podczas których nasi nauczyciele podzielą się swoją wiedzą oraz dobrymi praktykami, pozyskanymi w ramach projektów Erasmus+, realizowanych przez nasze Liceum.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

26.01.2022. godz. 15:00 – 16:30 Zintegrowane Kształcenie Przedmiotowo – Językowe (CLIL).

Swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie teorii oraz praktycznych pomysłów na lekcje podzielą się nasze dwie nauczycielki – pani Katarzyna Budziłek-Jurek (matematyka) oraz pani Renata Bartoś (język angielski), które odbyły zagraniczne szkolenia CLIL w dwóch róznych akredytowanych centrach kształcenia: Europass Teacher Academy (Teneryfa) i Executive Training Institute (Malta). Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

Współpracujemy z: